Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliklerinde Ihlamur Ağalığını Necdet Düzgen kazandı

lçemize bağlı Beyoğlu Köyünde bu yıl 5.cisi düzenlenen Ihlamur Şenlikleri 19 Haziran Pazar günü gerçekleştirildi.

Köy Merası’nda ıhlamur ağaçlarının gölgesinde düzenlenen şenlikte halk oyunları gösterileri ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Şenlikte ayrıca Ihlamur Ağalığı seçimi de yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen Ihlamur ağalığı seçimine 6 kişi katıldı.

2011 yılı Ihlamur Ağalığını 6.350 TL ile ilçemizin tanınmış simalarından Turizm ve Seyahat İşletmesi sahibi Necdet Düzgen kazandı.

Gazetemize konuşan Ihlamur Ağası Necdet Düzgen “Beyoğlu köyü ilçemizin en güzel köylerinden biri. İnsanları kaynaştıran, birlik ve beraberliği pekiştiren, böylesine güzel ve anlamlı bir şenliği düzenleyen başta köy muhtarı Şerif Şen’e, Beyoğlu Köyü Kalkınma Kooperatifi Başkan ve yöneticilerine, Beyoğlu Köyü Dayanışma ve Hizmet Derneği’ne teşekkür ederiz. İnşallah önümüzdeki yıl daha geniş katılımla, daha zengin bir programla Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliklerinin 6.cısını gerçekleştireceğiz. Şarköy, Mürefte, Hoşköy ve tüm köylerimizin şenliklere katılımını sağlayacağız. Bu vesileyle Beyoğlu köyünü, Şarköy’ü, Mürefte’yi, Hoşköy’ü ve tüm yöremizi Türkiye’ye tanıtmış olacağız. Bunun için şimdiden çalışmalara başladık.” dedi.

Biz de Necdet Düzgen’i Ihlamur Ağası seçilmesinden dolayı kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Yazan - 20:07. Kategori GÜNCEL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliklerinde Ihlamur Ağalığını Necdet Düzgen kazandı”

 1. erkan engin

  sevgili şarköy gazetesi yöneticileri
  şarköy ve çevre köy etkinlikleri yapıldıktan sonra bir yıl boyunca haber yapmanız güzel ama,( IHLAMUR ŞENLİKLERİ GİBİ)
  bu etkinlikleri yapılmadan önce tarihlerini yayınlamanız daha önemli en azından dışardan gelecek kişiler için mesela bizim gibi olanlar bu proğramlara katılma fırsatını bulabileceklerdir.
  umarım bu uyarımı dikkate alınır ve bana cevap olarak dönülür.
  Erkan ENGİN

Yorum yaz

Giriş | Tasarım Gabfire themes