CHP ŞARKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİ

 CHP Şarköy İlçe başkanlığının düzenlediği Birlik Beraberlik Yemeği Belediye Düğün Salonunda yapıldı.

Yemeğe Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer ve Av. Emre Köprülü, CHP Tekirdağ il Başkanı Kadir Albayrak ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Milletvekili aday adayları Gülferah Güral, Şerafettin Kurt, Ayhan Civan, Belediye Başkanı Süleyman Altınok, CHP Şarköy İlçe Başkanı Vahit Aslan ve İlçe yönetim kurulu üyeleri, İl genel meclisi üyeleri İbrahim Yılmaz

ve Recep Kanter, Mürefte belde başkanı Şener Ateş ve yönetim kurulu üyeleri, Hoşköy belde başkanı Erol Tenöz ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik kolları başkan ve üyeleri ile diğer davetli partililer ve basın mensupları katıldı.

Geceye davetli olan CHP Genel başkan Yardımcısı Faik Öztrak programının yoğunluğu nedeniyle yemeğe katılamadı. Belediye başkan yardımcısı Efrayim Galip de rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamadı.

Yemek öncesi bir konuşma yapan CHP Şarköy İlçe Başkanı Vahit Aslan konuşmasında “Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer, CHP Şarköy İlçe Örgütünün hazırladığı birlik ve beraberlik yemeğine hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Müsaade ederseniz bu yemeğin neden yapıldığını kısaca sizlere anlatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi bir yıla yakın bir süre içinde ülkemiz çok önemli iki tane seçim geçirdi. Bunlardan birisi anayasa değişikliği yani referandum birisi de genel seçimlerdi. Bu seçimler sürecinde ben ve ilçe örgütüm parti genel merkezimizin bize verdiği görevleri elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettik. Referandum da %75, genel seçimlerde %55 oranında oy alarak bu süreci tamamladık. Tabi bu süreci tamamlarken çok mücadele ettik. Yorulduk, sevindik, üzüldük ama hiç yılmadık, yılmamaya da yeminliyiz. Bundan sonra da Atatürk ilke ve devrimlerini, milli duygularımızı, ulusal kimliğimizi, sosyal hukuk devleti olmanın erdemlerini bıkmadan, yorulmadan nasıl anlattıysak yine anlatmaya devam edeceğiz. Bölgemizde bu mücadeleleri verirken bizimle beraber çok, ama gerçekten çok iyi mücadele eden evini, eşini, işini, çocuklarını bırakıp ama bizi asla yalnız bırakmayan başta Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Mürefte ve Hoşköy belde örgütlerimiz, partililerimiz ve ilçe yönetimimiz ile beraberdik. Bu güzel ve yorucu çalışmalardan sonra örgütümüzle böyle güzel bir geceyi düzenleme kararı aldık. İstedik ki hem beraber olalım, hem de eğlenip biraz yorgunluk atarken sizlerle özlem giderelim. Sevgilidostlar, CHP büyük bir ailedir. Bizde bu büyük ailenin bireyleri olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Ne mutlu bize ki laik Türkiye Cumhuriyetini CHP kurdu. Hiç şüpheniz olmasın ki kadının son damlana kadar onu yaşatmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle katılımınız için hepinize Teşekkür eder saygılar sunarım.” dedi.

Aslan daha sonra geceye katılanları tek tek tanıttı.

Birlik beraberlik yemeğinde CHP Şarköy ilçe başkanlığı tarafından, Milletvekilleri Candan Yüceer ve Emre Köprülü, İl Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanı, Süleyman Altınok, İl Genel meclis üyeleri İbrahim Yılmaz ve Recep Kanter, Belediye Meclis üyeleri adına belediye başkan yardımcısı Efrayim Galip, Kadın Kolları Başkanı Fatma Dindar, Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurt, Mürefte belde başkanı Şener Ateş, Hoşköy belde başkanı Erol Tenöz, CHP eski ilçe başkanı Selim seval, partili Vedat Seren, işadamları Selahattin Arslan ve Ali Turnaoğlu ve Şarköy Gazetesi kurucusu Süleyman Yakar’a Plaket verildi.

Gecede konuşan İl Başkanı Kadir Albayrak “Değerli Milletvekilleri, belediye başkanım sayın ilçe başkanım, sayın Şarköylüler sayın can dostlarım, Şarköy ilçe teşkilatımıza bu geceye bizleri de davet ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Tabi Şarköy gibi yerde CHP bayrağını %14,5 puan arttırarak %55 oranına yükselten arkadaşlarımızın takdir edilmeye ve eğlenmeye hakları vardır. Şarköylüler bu güne kadar hep gönülden verdi. Hiç bir şey istemedi. İnşallah gelecek seçimlerde Şarköy bir milletvekili çıkaracaktır, ben bunu arzu ediyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili Dr. Candan Yüceer “Başta Şarköy ilçe başkanımız Vahit Aslan olmak üzere, kadın kollarına, gençlik kollarına emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimiz ve partimiz için Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır, biri Cumhuriyet biri de Cumhuriyet Halk Partisidir” sözü bizler için bir gurur oldu. Bizler bunun için mücadele veriyoruz. Bu mücadele kolay verilmiyor. Herkes şunu iyi bilmelidir ki Cumhuriyetimiz ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi ilelebet yaşayacak ve bizim ilke ve devrimlerimize olan bağlılığımız kararlılıkla devam edecektir. Cumhuriyetimize ve partimize her zaman her koşulda sahip çıkacağız.” diye konuştu.

Milletvekili Av. Emre Köprülü gecede yaptığı konuşmada “Ben bu plaketi şahsım adına

kabul edemem. Bu plaketi il başkanım, 9 ilçe başkanım, yerel yönetimlerde görev alan Cumhuriyet Halk Partililer, yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanlarım ve Tekirdağ’ın yaklaşık 14 bin üyesi adına bu plaketi kabul etmek zorundayım. Mücadele etmek takım oyununun bir gereğidir. O takım oyunu da işte bu birlikle, bu dayanışmayla ve beraberlikle olur. Biz bugün Candan Hanımla beraber Tekirdağ milletvekili olarak mecliste bulunuyorsak bunu Tekirdağ ve ilçelerimizdeki vefakar partililerimize borçluyuz. Sayın Başkanım ben bu plaketi tüm bu saydığım kişiler adına alıyorum. İşte bu dayanışma, bu beraberlik

bizi 88 yıldır var etmiştir ve var olmaya devam edecektir.” dedi.

Plaketlerin verilmesi ve konuşmaların yapılmasının ardından yemeğe katılanlar Piyanist Gürhan’ın ve ince saz heyetinin çaldıkları müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.

Yemeğe katılan partililerden Arnavut Mecit Açar “gecenin güzel bir organizasyonla gerleşleştirildiğini, yıldızlı otellerde bile bu yemeğin bu servisin yapılmadığını belirterek geceyi düzenleyen Şarköy İlçe örgütünü kutladığını belirtti.

Yazan - 20:35. Kategori ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Giriş | Tasarım Gabfire themes