CHP Tekirdağ Milletvekili adayları Şarköy’de

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen Tanıtım Toplantısında partiye yeni üye olan 176 kişiye CHP rozeti takıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili adayları Dr.Candan Yüceer, Av. Emre Köprülü, Emekli Öğretmen Gülferah Güral, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Şerafettin Kurt ve Av. Ayhan Civan 15 Nisan Cuma günü Şarköy’e gelerek Belediye Düğün Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına katıldılar.

CHP’nin Tekirdağ 1. sıra milletvekili adayı Faik Öztrak Ankara’daki yoğun programı

dolayısıyla ilçemizdeki tanıtım toplantısına katılamadı.

CHP İlçe Başkanı Vahit Aslan, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer tarafından davul-klarnet eşliğinde büyük bir coşkuyla karşılanan Milletvekili adayları parti binasında partililerle bir araya geldiler. Milletvekili adayları daha sonra ilçemizdeki esnafları, kahvehaneleri, sivil toplum örgütlerini, Cuma Pazarındaki esnafları ziyaret ederek esnafla ve vatandaşlarla sohbet ettiler ve kendilerini tanıttılar.

Belediye Düğün Salonundaki Tanıtım Toplantısı saygı duruşu ve ardından İstiklal marşının söylenmesi ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Şarköy İlçe Başkanı Vahit Aslan “Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olacağına yürekten inanıp, iktidar olmak için çok çalışmanın gerektiği bilincine varılıp ve bu bilinçten doğan özgüven duygusuyla 39 aday adayımız içinden örgütlere verilen yetki doğrultusunda pırıl pırıl, genç, dinamik, davasına inanmış, ülke ve bölgemiz sorunlarını çok iyi bilen, bu sorunları çözmek için projeleri ve birikimleriyle hazır olduklarını adeta haykıran Milletvekili adaylarımızı tanıma ve tanıtma toplantısına, Cumhuriyet Halk Partisinin büyük ve özverili emekçileri hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.                            .

Saygıdeğer CHP’liler, inanın iktidarı hiç bu kadar istememiş ve iktidar olmak için bu kadar çalışmamıştık. Geçirdiğimiz süreçleri bir hatırlayın. Hep yenilendik, her yenilenmeden daha büyüyerek, daha arzulu, inançlı ve daha güvenli çıktık. Kocaman bir çığ olduk. Artık bu büyük çığın önünde duracak bir güç göremiyorum. İşte bu güç bizi iktidara taşırken İl Başkanımın da dediği gibi Tekirdağ’dan Ankara’ya 6 adayımızı gönderecektir. Bundan hiç şüphemiz olmamalıdır. Bu rakam örgütlerin kendine olan güvenidir. Bu sözü söyleten ve inancı aşılayan örgütlerin aldığı güçtür. Az sonra sizlerin huzuruna kendilerini tanıtmak için çıkacak olan adaylarımız CHP’nin bütün politikalarını özümsemiş, laik, çağdaş, sosyal demokrat ve hukuk üstünlüğüne inanan, önceliği hep insana veren bir anlayışla sizlerin huzurunda olacaklar. Bunları hiç unutmadan çok ama çok çalışarak ve birbirimizi severek başaracağımızdan en ufak şüphem yoktur. İktidar olma yolunda hepimize başarılar dilerken çok çalışmamızın CHP’sini iktidar yapacağını 12 Hazirandan sonra iktidar partisinin üyeleri olarak burada başarımızı kutlayacağımı söylüyor, hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen CHP İl Başkanı Kadir Albayrak “Sevgili CHP’liler, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, Ankara’daki 6 yol arkadaşım hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 12 Haziranda yapılacak seçimden sonra iktidar olup milletvekillerimizle bölgemize yapacağımız yatırımlarla üzüm üreticisinin kaderini değiştireceğiz ve yeniden şaha kaldıracağız. Buna söz veriyorum. Ana konuya girmeden önce 29 Nisan 2011 Cuma günü saat 14.30 da Tekirdağ Cengiz Topel meydanında büyük bir kucaklaşma yapacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ’da konuşacak. Hepinizi oraya bekliyorum. İnanıyorum ki nüfusuna göre en büyük katılım Şarköy’den gelecektir. Biz hedefimizi 6 milletvekili olarak koyduk. 6 milletvekilin tamamına talibiz diyoruz. Kesinlikle 1-2-3-4 hesabı yapmıyoruz. İktidar olan parti biz 3 çıkarırız 4 çıkarırız diyor. İktidara gelmek isteyen parti 6 milletvekili ister. Biz 6 milletvekiline talibiz. Uzun yıllar sonra Tekirdağ örgütü önseçim yaptı. Çok güzel, çok canlı bir önseçim yaptık. 39 aday adayımızın birbirine olan saygıları, sevgileri, ve en önemlisi partimize olan ideolojimize olan bağlılıkları beni onurlandırmıştır gururlandırmıştır. Seçilemeyen 34 aday adayı tek tek beni aradılar, partimizin arkasındayız dediler. İşte CHP, işte iktidar.” dedi. Albayrak konuşmasında AKP iktidarında Türkiye’de yaşanan sıkıntıları da anlattı.

CHP İlçe Başkanı Aslan daha sonra Milletvekili adaylarını tek tek kürsüye davet etti.

Kürsüye ilk olarak 2. sıra adayı Candan Yüceer geldi. Konuşmasında AKP hükümetinin 9 yıllık iktidarında Türkiye’yi nereden nereye getirdiğini örnekler vererek anlatan Yüceer “Tekirdağ örgütümüze siz değerli Şarköylü dostlarımızın huzurunda bize önemli görevi yükledikleri, bu gururu, bu onuru yaşattıkları için öncelikle teşekkür etmek isterim. TBMM’ de sizleri en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağım. 3 Nisanda bir önseçim süreci yaşadık. Parti içi demokrasinin olmazsa olmazı olan bu süreci büyük bir demokratik olgunlukla diğer partilere örnek teşkil edecek şekilde barış ve huzur içerisinde gerçekleştirdik. Sevgili CHP’liler bu bir bayrak yarışıdır. Bu hizmet bayrağımızı partililerimizle, teşkilatlarımızla, örgütlerimizle birlikte çalışarak iktidara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Tekirdağ’da katkı vereceğiniz iktidar yürüyüşünde inşallah 6 da 6 yaparak 6 milletvekilliğinin tamamını çıkararak iktidar olacağız. Sevgili CHP’liler şimdi tam zamanı şimdi CHP’si zamanı diyor, desteğiniz ve güveniniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Kürsüye gelen 3. sıra adayı Av. Emre Köprülü yaptığı konuşmada “Değerli CHP’liler çok önemli bir süreçten geçtik. 24 yıl sonra Tekirdağ’a gelen sandığa hepimiz sahip çıktık. Özellikle vurgulamak istiyorum ki Şarköy hepimizden fazla sahip çıktı. En yüksek katılımı gerçekleştirdi. Bu yüzden Şarköy’e özellikle teşekkür ediyorum. Çok güzel, sevgi içinde, barış içinde, coşku içinde bir önseçim yaşadık ki 39 adayımız kolkola omuz omuza, gittiğimiz yerlerde oy istedik. Hiç birimiz birimize sırtımızı dönüp arkasından başka konuşmadık. Hepimiz kardeşlik içerisinde parti sorumluluğu içerisinde mücadele ettik, tek yumruk olduk.

Listeye girenler giremeyenler, başarılı olanlar olamayanlar bu gün hepimiz yakalarımızda CHP rozeti, ellerimizde CHP bayrağı, gönlümüzde CHP sevgisi, hepinizin karşısına çıkıp sizlerden güç istiyoruz, destek istiyoruz, mücadele istiyoruz. İl başkanımız az önce bir söylemden bahsetti. AKP ilk geldiğinde çıraktı, şimdi tekrar ustalık dönemi için oy istiyor. Ustalık çıraklık biz anlamıyoruz. Ama AKP’nin emekliye ayrılma vakti geldi. CHP olarak sahada sokaklarda, kahvehanelerde, köylerde çalışmak zorundayız. Hiç kuşkum yok 6 adayın 6’sını meclise göndereceğiz. Hiç tereddütüm yok. Tekirdağ’dan CHP’ni iktidar yapacağız. Çiftçilerimizi, işçilerimizi, emeklilerimizi, esnafımızı, iktidar yapacağız. Halkın iktidarını Türki-

ye’de kuracağız.” dedi.

Toplantıda 4. sıra adayı Gülferah Güral, 5. sıra adayı Şerafettin Kurt ve 6. sıra adayı Av.Ayhan Civan sırası ile kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar.

Her 3 aday da konuşmalarında CHP’nin 12 Haziran seçiminde iktidar olacağını ve Tekirdağ’da 6 milletvekilliği kazanacaklarını vurguladılar.                    .

Konuşmaların ardından Milletvekili adayları Candan Yüceer, Emre Köprülü, Gülferah Güral, Şerafettin Kurt, Ayhan Civan, İl Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve İlçe Başkanı Vahit Aslan sahneye çıkarak partilileri selamladılar. Bu dakikalarda partililer büyük bir coşkuyla milletvekili adaylarını alkışladılar.

Daha sonra İlçe Başkanı Aslan 12 Haziran seçimlerinde görev alacak mahalle sorumlularının isimlerini tek tek okuyarak sahneye davet etti ve partililere tanıttı.

Toplantının sonunda partiye yeni katılan 176 üyeye milletvekili adayları, il başkanı Albayrak ve belediye başkanı Altınok tarafından tek tek CHP rozetleri takıldı.

Toplantıdan sonra ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerini sürdüren Milletvekili adayları Erik-lice Köyü, A.Kalamış Köyü, Mürefte, Çınarlı Köyü, Hoşköy, Gaziköy ve Uçmakdere köyünü ziyaret ettikten sonra Tekirdağ’a döndüler.                                .

 

Yazan - 19:34. Kategori SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Giriş | Tasarım Gabfire themes